Większość z nas ma świadomość, że w jazdę samochodem wkalkulowane jest pewne ryzyko. Kiedy jednak kolizja lub wypadek przytrafi się właśnie nam, często nie wiemy jak się zachować. Stres i natłok informacji oraz brak doświadczenia potrafi sprawić, że czujemy się nieco zagubieni.
Najlepiej było by mieć osobę, która odciąży nas i pomoże załatwić formalności z ubezpeczycielem.
Nasza firma zajmuje się kompleksową likwidacją szkód komunikacyjnych z polis OC i AC. Pomagamy na każdym etapie, poczynając od transportu uszkodzonego pojazdu poprzez jego naprawę i zapewnienie pojazdu zastępczego, aż po pomoc w uzyskaniu dodatkowych świadczeń zdrowotnych i z tytułu poniesionych strat rzeczowych.
Warto znać swoje prawa, w końcu każdy z nas opłaca coraz większe składki na ubezpieczenie OC, więc gdy już staniemy się ofiarą kolizji drogowej skorzystajmy z przysługujących nam możliwości. Sprawca kolizji nie poniesie z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów a my oszczędzimy sobie sporo nerwów i uzyskamy możliwość uzyskania wielu dodatkowych świadczeń poza oczywistym: naprawą pojazdu.
Pierwszym problemem, z którym spotyka się uczestnik kolizji lub wypadku, jest usunięcie uszkodzonego pojazdu z miejsca zdarzenia.
Jeśli jesteś poszkodowanym, koszt holowania zostanie pokryty z polisy OC sprawcy. Możesz wskazać warsztat, w którym chcesz naprawiać pojazd lub przewieźć go do miejsca zamieszkania by spokojnie przemyśleć decyzję. Jeśli zdecydujemy się na drugą z wymienionych opcji, również późniejszy transport samochodu do warsztatu zostanie opłacony przez towarzystwo ubezpieczeniowe.
Jeśli jesteś sprawcą kolizji i posiadasz ubezpieczenie AC, wezwij pomoc drogową assistance (numer telefonu zależy od ubezpieczyciela, jest najczęściej podany na wycinku polisy, którą wozisz z dowodem rejestracyjnym). Jeśli nie posiadasz ubezpieczenia AC, możliwe że w ramach polisy OC posiadasz tzw. mini assistance, które pozwoli na darmowe przewiezienie uszkodzonego pojazdu do warsztatu.
Pamiętaj, że nie warto holować uszkodzonego pojazdu we własnym zakresie!
Obsługujemy wszystkie firmy ubezpieczeniowe.
Jeśli zależy Ci na usprawnieniu procesu naprawy pojazdu, polecaną opcją jest naprawa bezgotówkowa, w ramach której to warsztat załatwia większość formalności z ubezpieczycielem.
Aby zgłosić szkodę z polisy OC lub AC skontaktuj się z infolinią ubezpieczyciela, podaj podstawowe dane na temat zdarzenia i wskaż miejsce przeprowadzenia oględzin uszkodzonego auta. Pamiętaj, że często uszkodzenia pojazdu widoczne na pierwszy rzut oka mogą być jedynie „wierzchołkiem góry lodowej” a do dokonania pełnej oceny zniszczeń konieczny będzie demontaż części karoserii.
Z tego względu zalecamy przeprowadzenie oględzin już w warsztacie, co pozwoli znacznie usprawnić tworzenie kosztorysu naprawy i tym samym szybciej przystąpić do naprawy.
Jeśli jesteś poszkodowanym przysługuje Ci samochód zastępczy opłacany w całości z OC sprawcy.
Gdy nasz samochód jest tylko nieznacznie uszkodzony, pojazd zastępczy zostanie nam przyznany na okres wstawienia samochodu do serwisu. Jednak jeśli uszkodzenia są znaczne i nie pozwalają na bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym możemy otrzymać go jeszcze tego samego dnia. Pamiętaj, że uszkodzenia w postaci pęknięcia lampy czy uszkodzonego lusterka uniemożliwiają zgodne z prawem poruszanie się po drogach publicznych, taki pojazd jest niejezdny i należy o tym poinformować przy zgłaszaniu szkody.
Samochód zastępczy bywa proponowany przez ubezpieczyciela już podczas rozmowy telefonicznej w czasie zgłaszania szkody. Niestety często taki pojazd przyznawany jest na kilka dni po czym jest nam zabierany, pomimo, że nasz nadal stoi w serwisie. Ubezpieczyciel uważa swój obowiązek za spełniony, a my musimy tracić czas kontaktując się z nim i prosząc o przedłużenie lub pogodzić się z koniecznością korzystania z innego środka transportu.
Z tego względu lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z samochodu oferowanego w warsztacie. Tak samo jak w wypadku pojazdu dostarczonego przez ubezpieczyciela, użytkowanie nie będzie się wiązało z opłatą za wynajem, a auto będzie można użytkować przez cały okres naprawy, bez limitu kilometrów.
Warto skorzystać z tej opcji i nie pozbawiać się mobilności w związku z kolizją!
Jeśli w wyniku wypadku odniosłeś obrażenia ciała lub masz silne dolegliwości bólowe, pamiętaj o wezwaniu na miejsce zdarzenia karetki pogotowia. Często w momencie wypadku na skutek działania adrenaliny i szoku czujemy się dobrze, a objawy pojawiają się już po powrocie do domu lub w kolejnych dniach. W takiej sytuacji nie zwlekaj i zgłoś się na SOR w najbliższym szpitalu, informując że byłeś ofiarą wypadku komunikacyjnego.
Uszczerbek na zdrowiu jest podstawą do otrzymania odszkodowania, jednak konieczne jest zebranie dokumentacji medycznej. Podstawą do otrzymania odszkodowania może być zarówno widoczne uszkodzenie ciała, jak i ból utrudniający wykonywanie codziennych czynności. Tego typu dolegliwość jest często spotykana nawet przy stosunkowo niewielkich stłuczkach.
Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji zapraszamy do kontaktu. Współpracujemy z doświadczonymi fachowcami, którzy dokładnie wytłumaczą Ci zalecaną drogę postępowania i pomogą w uzyskaniu odszkodowania.
W samochodzie przewozimy różne przedmioty, które na skutek kolizji mogą ulec zniszczeniu. Często w czasie zdarzenia uszkodzeniu ulega telefon, przewożony w bagażniku towar czy leżący na siedzeniu laptop. W wyniku wypadku i zadziałania poduszki powietrznej rozbite mogą zostać też okulary. W takich wypadkach ubezpieczyciel sprawcy powinien pokryć koszty utraconych przedmiotów. Czasami do uzyskania odszkodowania wystarczy dostarczenie w trakcie likwidacji szkody rachunków zakupu zniszczonych rzeczy, jednak bywa, że swoich praw trzeba dochodzić na drodze sądowej.
W każdym wypadku warto zasięgnąć informacji na ten temat i w razie potrzeby powierzyć dochodzenie odszkodowania odpowiednie firmie, która nie angażująć nas nadmiernie zajmie się dochodzeniem roszczeń..
Czy mogę naprawiać?
Gdy obliczony przez ubezpieczyciela koszt naprawy samochodu zbliży się do jego wartości rynkowej, towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy kolizji zaproponuje odkup wraku i wypłatę odszkodowania pieniężnego. W takim wypadku mówimy o tzw. szkodzie całkowitej, a naprawa jest uznawana przez ubezpieczyciela jako ekonomicznie nieuzasadniona.
Jeśli nasze auto ma lata młodości za sobą, o szkodę całkowitą nie trudno, czasami wystarczy pozornie niewielkie uszkodzenie zderzaka czy reflektora. Niestety wycena wartości pojazdu często jest zaniżona a odszkodowanie nie wystarcza na pokrycie kosztów związanych z zakupem i rejestracją nowego samochodu. Co jeśli będziemy chcieli naprawić pojazd?
Nasz warsztat umożliwi wykonanie naprawy w ramach wypłaconej przez ubezpieczyciela kwoty, ustalając wspólnie z klientem zakres i technologię naprawy. Naprawa z użyciem części z rynku wtórnego oraz dobrej jakości zamienników pozwoli nadal użytkować pojazd, którego historię znamy, zamiast w pośpiechu nabywać nowy.
GODZINY PRACY
SKP
Pon-Pt 07.00-17.00
SERWIS MECHANICZNY
Pon-Pt 08.00-17.00